Spuštěn předprodej mé nové knihy Horští tuláci!

Fotografický workshop

v Lužických horách

Pohodový a přitom nabitý víkend plný focení a fotografického vzdělávání strávený v jednom z fotograficky nejkrásnějších a přitom pozapomenutém koutě Česka. Cílem workshopu je zlepšit vaše fotografické dovednosti, otevřít fotografické oči a naučit vás hledat atraktivní záběry. Dobrý fotograf dokáže vykouzlit zajímavou fotku téměř za jakýchkoliv podmínek.

Lokalita

Lužické hory, ubytování v Krásné Lípě (apartmán Bigtrip.cz)

Termíny

Podzimní: 18. - 20. října 2024

Organizace

Hlavní lektor: fotograf Pavel Svoboda
Organizátor: Láďa Bezděk z Bigtrip.cz, domorodý znalec, který podnikl vlastním autem dvouletou cestu kolem světa

Počet účastníků

maximálně 6 osob (exkluzivita malé skupiny)

Cena

5 900 Kč (Možnost zakoupení dárkového poukazu na workshop)

Obsah workshopu

  • ranní, večerní a za příhodných podmínek i noční focení v atraktivních lokalitách Lužických hor pod vedením zkušeného fotografa
  • příprava na úspěšné zvládnutí pestré mozaiky focení na cestách
  • 3 bloky přednášek: základy úspěšného fotografa
  • rady, přístupy, vychytávky, časté chyby a ukázky z praxe (vybavení na cesty, výběr správné lokace, využití dobrého světla, jak na dokonalou kompozici, specifika focení se širokoúhlým objektivem, zkrocení protisvětla, vyprávíme příběh, proč fotit do RAWu, zákulisí úprav a praktické ukázky zpracování fotografií)
  • grilovačka s novou partou, večer v pivovaru :)

Program workshopu

Pátek – příjezd na 17. hodinu, ubytování, seznámení s obsahem workshopu, večerní blok přednášek, večeře a noční focení.

Sobota – focení východu slunce, dopolední focení, oběd + popolední oddych, blok přednášek, odpolední a večerní focení, grilovačka v terénu s následným nočním focením.

Neděle – focení východu slunce, dopolední focení, oběd a závěrečný blok přednášek s ukázkou a zhodnocením pořízených fotografií, ukončení workshopu kolem 16:00.

Přihlaste se na workshop

Cena obsahuje: Vedení kurzu lektorem, dopravu na lokace, asistenci při focení, 3 bloky přednášek, ubytování (2 noci v Krásné Lípě), dvakrát snídaně v terénu po ranním focení a jednu večeři v terénu (grilování steaků s výborným místním pivem Falkenstein).

Cena neobsahuje: Dopravu do Krásné Lípy (pokusíme se případně domluvit spolujízdu pro jednotlivé účastníky workshopu), obědy a pití v průběhu celého workshopu, pojištění.

Doporučené fotografické vybavení: Foťák s výměnnými objektivy, širokoúhlý objektiv, stativ, případně polarizační a šedý filtr, kabelová / dálková spoušť. To s čím sami rádi fotíte (světelné objektivy, delší skla na krajinný detail). Notebook se softwarem na úpravu fotek (Lightroom, Photoshop, Zoner atd.), dále samozřejmě outdoorové oblečení do každého počasí a kvalitní čelovka.